Kamerový systém (CCTV)

Zabezpečení v podobě kamerového systému kompletně navrhneme v technologii analogové i IP a nainstalujeme pro vás. Využíváme prověřené systémy značek Hikvision a Dahua. Vzdáleně tak budete mít svůj dům, kancelář či jinou drahou věc pod dohledem.

Kde se hodí?

Kamerové systémy jsou dnes ve společnosti již docela běžné. Využívají se u benzinek, v obchodech, kancelářích ale čím dál častěji i v soukromé sféře. Často se řeší vandalismus v bytových a panelových domech nebo na parkovištích a zastrčených zákoutích vašeho domu.
Úřad pro ochranu osobních údajů vnáší do celé problematiky mírný chaoz a lidé tak neví co smí a nesmí používat, jelikož se bojí postihu. Dle metodiky úřadu by měl být kamerový systém zvolen až pokud selžou další možné nástroje k zajištění majetku. Dá se tedy zjednodušeně předpokládat, že pokud máte uzamykatelnou branku, neděravý plot či jiné překážky, které vandalové nebo lupič překonávají, tak obhájíte i kamerový systém. Poviností je ale nenahrávat prostory veřejných prostranství a místa, kde se může člověk cítit v soukromí (typický příklad je výtah nebo vchod do bytu). Dále je nutné na skutečnost monitorování a nahrávání upozornit osoby, které se do těchto prostor mohou dostat (typicky samolepkou u vchodů).

Co umí?

Je nutné si rozdělit dva základní systémy:

  1. Analogový systém (koaxiální rozvody)
  2. IP systém (datové rozvody)

Obecně umí oba systémy totožné věci. Kamery sdřužuje zařízení s pevným diskem, kam se data ukládají a cyklicky přemazávají ty nejstarší. Pomocí prohlížeče nebo vlastních aplikací pro PC i smartphone lze prohlížet aktuální přehrávání nebo zabrousit do historie přes vyhledávání. Lze zde ukládat i další údaje jako jsou poplachy, záznamy o pohybu, chybové hlášky a vše zobrazovat nebo se o těchto stavech nechat upozornit emailem. Celý systém připojený na internet s veřejnou IP adresu umožní přístup k datům odkudkoliv na světě.

Analogový systém

Starší způsob instalace pomocí koaxiálního kabelu (anténního kabelu) a napájení pro každou kameru. Analogový přenos má několik nevýhod:

Dnes je možné nahradit na stávající kabeláži již i nové kamery ve vyšších rozlišeních za pomocí specifických protokolů. Ceny jsou tak nadále příznivé a výsledný obraz velmi dobrý.
Nakonec se tento systém nadále využívá i v nových instalacích pro svou maximální možnou vzdálenost kamery od nahrávacího zařízení (DVR). Instalace je ale možná jen v místech bez rušení (tedy mimo vedení elektřiny a stroje).

IP systém

Novější způsob instalace umožní nahrávat kamery sjednocené do společné sítě například uvnitř podniku. Výhodou je, že jedním kabelem lze:

Nahrávací zařízení (NVR) může poskytovat dostatek napájení pro vlastní kamery k němu připojené. V oblasti strukturované kabeláže je však omezená vzdálenost prvků (obecně do 100m) mezi sebou. Je tak nutné je rozvětvovat pomocí switchů.
IP kamery umí fungovat i samostatně a některé mají slot pro SD kartu k nahrávání vlastního obrazu.

Kolik to stojí?

Obecně je IP systém dražší než Analogový. V malém rozsahu a domácím použití je ideální analogový pro nižší ceny kamer a jistou absencí datové sítě. Naopak rozlehlým firemním sítím v kancelářích a halách se již pomalu vyplatí investovat do IP technologie. Obecně mají zdatné IT techniky k zajištění bezpečnosti při začlenění kamer do stávající nebo navrhované LAN sítě.
Malý systém pro 4 kamery (samozřejmě barevné a s nočním přísvitem) a záznamem 2 týdny se dá obstarat za cca 10tis. Kč. Velké systémy se šplhají nad 100tis. Kč.
Běžná analogová kamera stojí od 800,- v nejchudší výbavě ke 3000,- Kč se slušným počtem funkcí a rozlišením. Analogová kamera může mít i dražší cenovku do 10tis. Kč, pokud budete chtít kamerou pohybovat nebo využívat ZOOM (přibližování, oddalování).
IP kamery většinou začínají výše - od 1500,- Kč. Střední třída se pohybuje u hranice 5tis. Kč. Otočná kamera (PTZ) s přísvitem a ZOOM pak stojí od 15tis. klidně až ke 40tis.

Kde službu nabízíme?

Kamerové systémy dodáme do celého území ČR pro soukromé i firemní zákazníky. S přihlédnutím velikosti a složitosti zakázky lze nabídnout kompletní instalaci v rozšířené okruhu severních, středních a východních Čech. Například tyto oblasti: Liberecko, Děčínsko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Kolínsko, Královehradecko nebo Praha.

Galerie

Fotky pro inspiraci.

Kontaktní osoba Kamerové systémy

Profilová fotografie Robert Novák

Robert Novák

  1. +420 605 181 491
  2. robert@elektrikarboleslav.cz

Nebo prostřednictvím formuláře.

Top