Pohony vrat a bran, Přístupové systémy (EVS)

Vrata a brány poháněné elektromotory značek FAAC, Hormann nebo Marantec pro vás nainstalujeme, opravíme případně rozšíříme jejich funkčnost o dálkové ovládání nejen bezdrátovým ovladačem ale i mobilním telefonem.
Přístupové systémy vám zajistí vstup pouze pro oprávněné osoby včetně logů všech přístupů a nastavení časových oprávnění vstupu.

Přístupové systémy

Kde se hodí?

Průchod na kartu nebo čip již dnes není žádná sci-fi záležitost. Mnozí z nás máme takové zařízení v práci nebo jsme se s ním někdy v životě už setkali. Poslední dobou je tento způsob omezení vstupu osob velmi využívaný například v panelových a bytových domech, kde mimo jiné šetří náklady na výrobu nových klíčů. Jeho využití je ale celkem neomezeno účelem a v rámci inteligentních domů se přístupové systémy instalují i na hlavní vchodové dveře. Výhovou je, že si můžete nechat naučit jediný čip na více míst a tedy ušetřit místo na svazku klíčů.

Co umí?

Základním principem je zabezpečit některou oblast proti neoprávněnému vstupu. Provedení se liší od potřeb zákazníka, ale zdaleka nejvyužívanější a běžná úroveň zabezpečení je elektrozámkem na vstupních dveřích. Úroveň lze samozřejmě zvýšit instalací turniketu či vyhodnocováním biometrií (čtečka otisku prstů, oční sítnice).
Výhodou systému je tvorba úplného managementu vstupů vždy ve správě vlastníka. Znamená to, že si vytvoříte vlastní skupiny osob a vlastní časová pásma, která potom můžete kombinovat. Z praxe uvedeme příklad: Na panelovém domě je instalovaný vstupní systém pomocí čipů. Čip mají obyvatelé domu. Mimo nich ale vlastní čip pošťačka, úklidová firma, kadeřnictví v přízemní. Nastavená pravidla:

  1. obyvatelé domu mají neomezený vstup do budovy
  2. pošťačka si ale otevře jen v pracovní dny od 5:00 - 16:00
  3. úklidová firma má ve smlouvě návstěvu 2x týdně v úterý a pátek mezi 8:00 - 12:00
  4. Kadeřnictví má otevírací dobu 9:00 - 14:00 (kterou samozřejmě rozumně prodloužíme) a může fungovat i o svátcích

Takto připravený systém vám umožní eliminovat návštěvy společných prostor neoprávněným osobám. Výhodou je, že po nahlášení ztráty čipu jej snadno smažete a lupiči je naprosto k ničemu. Navíc filtrováním historie vstupů lze třeba vyčíst zda uklízečka skutečně přišla ve smluvených termínech.

Běžně se využívá pouze jednostraného omezení ve směru vchodu. Možné je omezit i odchod stejným způsobem. U branek a méně podstatných vstupů se využívá elektrozámek ve spojení s kováním tzv. koulí. Při instalaci dbající na vzhled a "civilnější" využití lze instalovat kliku s elektrickou vložkou, která se chová tak, že klika propadá při nepovoleném vstupu a lze za ní zabrat až při přihlášení oprávněním čipem.
Systémy se samozřejmě zálohují a dle oblasti (četnosti výpadků el. proudu) lze zvolit odpovídající kapacitu baterie.

Další výhodou může být dálkové ovládání. Veškeré připojené dveře můžete otavřít z programu nebo přivedeným tlačítkem. Stejně lehce lze připojit logiku tlačítka ostatních systémů - např. domácí telefony v panelových domech, GSM brána na prozvonění apod.

Kolik to stojí?

Řídící kontrolér se prodává ve variantách dle počtu obsluhovaných dveří a možných ověřovacích prostředků (čtečka čipů, čtečka otisků prstů, ...). Základní sestava pro ovládání jediného vstupu pro vstup se zálohovaným zdrojem lze pořídit zhruba za 10tis. Kč. Další varianty už nejsou tak skokové v ceně, protože některé základní prvky musíte mít u nejlevnější i té nejdražší verze. Vždy je ale dobré definovat chtěný počet ovládaných dveří dopředu a vyvarovat se zbytečnému dokupování.

Kde službu nabízíme?

Přístupové systémy a jejich instalci nabízíme pro oblasti severních, středních a východních Čech. Například Liberecko, Děčínsko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Kolínsko, Královehradecko nebo Praha.

Pohony vrat a bran

Kde se hodí?

Pokud jste líní, tak se hodí všude, kde se vám nechce vystupovat z auta. Samozřejmě pokud potřebujete ušetřit čas a vlastní síly a navíc pokud otevíráte a zavíráte několikrát denně, má smysl uvažovat o koupi pohonu.
Rozdělení mezi domácí a průmyslové využití dělá pouze zohlednění zatížení (tedy počet cyklů, které motor zvládne) a potřeba zálohování baterií.

Co umí?

Pohonovat lze například:

Ať tedy potřebujete otevírat do stran, dovnitř, ven, nahoru nebo dolu, existují varianty, které to umí. Ve většině případů průmyslových staveb se na pohony myslí a je pro ně alespoň nějaká příprava. Stejně tak u novostaveb se na vjezdové bráně nebo u garáží už myslí s prostorem na možné pohony. Co se ovšem zapomíná jsou různé podpůrné komponenty, které je nutné k řídící jednotce připojit - nejběžnější fotobuňky, méně běžné indukční smyčky.

Ovládání

Ovládat lze pohony místně na řídící jednotce, nebo tlačítky. Dále je možné využít dálkové ovladače nebo GSM komunikaci formou prozvonění. Automatické ovládání pak může po stanovéném čase automaticky zavřít, pokud nebrání nějaká překážka, nebo díky indukční smyčce v zemi lze naopak otevírat při příjezdu vozidla.

Kolik to stojí?

Na internetu je k mání spousta značek nižší kvality a výdrže. My rádi dodáváme věci funkční, na které je rozumná záruka a jejich životnost vás po záruce nezačne tížit. Proto doporučujeme pohony FAAC a HORMANN. Cena pro běžná garážová stání u rodiných domů se pohybuje kolem 10000,- Kč. Posuvné brány můžete rozhýbat za podobnou částku - 10500,- Kč. A průmyslové pohony na vrata je dobré zvážit vždy při objednání s dodavatelem vrat.

Kde službu nabízíme?

Pohony vrat lze instalovat po předešlé návštěvě a zaměření v okolí severních, středních a východních Čech. Například Liberecko, Děčínsko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Kolínsko, Královehradecko nebo Praha.

Galerie

Fotky pro inspiraci.

Kontaktní osoba Přístupové systémy

Profilová fotografie Robert Novák

Robert Novák

  1. +420 605 181 491
  2. robert@elektrikarboleslav.cz

Kontaktní osoba Pohony

Profilová fotografie Jan Rágulík

Jan Rágulík

  1. +420 774 15 13 11
  2. jan@elektrikarboleslav.cz

Nebo prostřednictvím formuláře.

Top