Zabezpečení (EZS)

K zajištění zabezpečení domácností i firem využíváme spolehlivých systémů Jablotron a Paradox. Od nás se vám dostane profesionální instalace, servisu i údržby vždy v rozumných cenách!

Jablotron

Jablotron

Certifikovaný partner

Jsme certifikovaným partnerem společnosti Jablotron. Díky tomu poskytujeme nadstandartní záruku na komponenty a naprostý soulad s know-how firmy.

Využití alarmu Jablotron

Jablotron je český výrobce, který stále sídlí a vyrábí u nás. Řada JA-100 se hodí do prostor od malých bytů, přes rodinné domy i do kanceláří. Svým designovým provedením nenaruší ani novostavby a kanceláře plánované architekty. Můžete se o tom předsvědčit v galerii. Jablotron vlastní veškeré certifikace pro své komponenty pro využití v komerčním i nekomerčním světě. Samozřejmostí je jeho možné uvedení v pojistných smlouvách, kde vám zajistí odpovídající slevu u vaší pojišťovny.

Pro byty a domy

Ovládání alarmu přímo v bytě nebo domě lze pohodlně pomocí klávesnice pouhými dvěma tlačítky nebo klíčenkou. Vzdáleně pak oceníte zabezpečení aplikací z telefonu nebo přes webové stránky.
Aplikace mimo jiné umí:

Alarm vás mimo ochrany před návštěvou zloděje chrání i před ohněm, vodou a plynem.
Požární detektory Jablotron dokonce vítězí v testech co do spolehlivosti vyhodnocování. Navíc dnes při stavbě domu je dle zastavěné plochy přímo vyžadován k získání razítka od Hasičů.
Při rekonstrukcích nebo rozšíření stávajícího systému lze využít i bezdrátové prvky. Celá ústředna tak může pracovat bez jediného drátu, avšak tuto možnost je potřeba volit s úvážením a upřednostnit kabelové vedení, kde je to možné..

Pro firmy

Přehledné nadstavby ke klávesnici vám jasně ukáží červenou nebo zelenou barvou stav dané sekce. Ovládat můžete samožřějmě kódem, klíčenkou nebo aplikací. Ústředna samozřejmě ukládá každou změnu stavu a tak máte přehled i zpětně kdo a jak systém ovládal.
Drobnosti navíc:

Systém je variabilní a umí se přizpůsobit v používání uživatelům.
Samozřejmostí je ochrana před ohněm, vodou a plynem, která by neměla chybět pro bezpečí vašich zaměstnanců i samotné kanceláře či strojů.
V případech kdy jste v pronájmu a majitel nedovolí stavební úpravy, lze využít bezdrátové detektory v takřka totožné škále jako jsou ty drátové. Jejich využití je vždy dobré uvážit a volit kabelové vedení, kde je to možné.

Bezpečnostní centrum

Každá instalace lze připojit na bezpečností centrum Jablotron Secutrity. Získáte tím krytá záda - bezpečí 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. O každém poplachu můžete být informován telefonicky a vybrat si, zda bude zaslána zásahová skupina k vašemu majetku. Bezpečnostnímu centru můžete například nahlásit, že odjíždíte na dovolenou a tak bude klást větší důraz na poplachy a chybové stavy z vaší ústředny.
Veškeré podrobnosti o službě a cenách najdete přímo na stránkách bezpečnostního centra.

Paradox

Paradox security

Certifikovaný partner

Jsme certifikovaná montážní firma českým zástupcem značky Paradox. Veškeré naše instalace tak podléhají pravidlům výrobce a zajišťují 100% funkčnost za všech testovaných podmínek. Váš alarm by vás tak neměl zklamat v žádné situaci.

Využití alarmu Paradox

Firma Paradox pochází z Kanady, kde stále sídlí a vyvíjí. Jejich využití je jak v soukromých sektorech, tak industiální oblasti nebo bankovním sektoru. Jedná se o (stavebnicový) systém, kde se konfigurace volí dle potřeb a požadavků zákazníka.

Pro byty a domy

Menší verze ústředny Paradox (řada Spectra, Magelan) vyhoví běžným potřebám bytů a středně velkých domů. Vyšší výbavová řada Evo se hodí do větších domů s možností rozdělení až do 8mi různých podsystémů (přízemí, patro, garáž, zahradní domek, ...).
Ovládání je možné pomocí klávesnice i čipů. Díky bezdrátové nadstavbě je možné použít i dálkové ovladače. Ústřednu lze dovybavit GSM komunikátorem a obdržet tak SMS zprávu o každém důležitém stavu. Po připojení na internet je možné využít i mobilní aplikaci a přehledně tak ovládat a zobrazovat stavy celého systému.

Pro firmy

Paradox je konstrukcí svých komponent a provedenými zkoušky předurčen i do těžšího prostředí jako jsou haly a montáže. Rozmanitost detektorů umí odrušit nežádoucí vlivy a eliminovat falešné poplachy.
Paradox komponenty mají splněnou bezpečnostní certifikaci i pro prosotry bank a podobných zařízení vyžadujících třídu 4. Samozřejmostí je i nutné dodržení pravidel instalace.

Bezpečnostní centrum

Společnost Paradox narozdíl od Jablotronu nedisponuje v ČR vlastním dohledovým centrem. Systém lze bez problémů připojit k jakémukoliv modernímu bezpečnostnímu centru provozovaného soukromou firmou. Formát komunikace je ve většině softwarech těchto firem integrovaný a neměli by jste platit žádné speciální poplatky.
Jediným rozdílem je instalace vlastní přenosové soustavy zvoleného bezpečnostního centra. V praxi vám přibude jedna krabička s anténou vedle ústředny Paradox. Cena je pak paušálová dle vaší domluvy s poskytovatelem.

Závěrečné zhodnocení

Konečná volba systému je vždy na zákazníkovi. Doporučit můžeme s klidným srdcem obě, které úspěšně instalujeme. Přesto převládá využítí instalací Jablotronu pro nekomerční prostory bytů a domů, naopak firemní a průmyslové využítí razíme cestou instalaceí Paradoxu.

Kde službu nabízíme?

Instalaci zabezpečovacího systému lze provést etapově při výstavbě domu nebo zakázkově u přestaveb nebo náhlých situací v okolí severních, středních a východních Čech. Po konzultaci lze provést instalaci i ve vzdálenějších oblastech na území ČR nebo SR.

Galerie

Fotky pro inspiraci.

Kontaktní osoba Jablotron

Profilová fotografie Jan Rágulík

Jan Rágulík

  1. +420 774 15 13 11
  2. jan@elektrikarboleslav.cz

Kontaktní osoba Paradox

Profilová fotografie Robert Novák

Robert Novák

  1. +420 605 181 491
  2. robert@elektrikarboleslav.cz

Nebo prostřednictvím formuláře.

Top