Loxone - domácí automatizace

Inteligentní dům Loxone

Inteligence vašeho domu od ovládání topení nebo klimatizace přes řízení rolet a žaluzií až po výběr barevných scén osvětlení. Problémem není ani začlenění Alarmu nebo ovládání hudby v celém domě. Zkrátka skoro vše co vás napadne řídit v inteligentním domě umí systém LOXONE ... Samozřejmě i z mobilu a vzdáleně!

Podívejte se na video o Loxone na konci článku.

Certifikovaný partner

Loxone - stříbrný partner

Prošli jsme certifikací společnosti Loxone a tak Vám můžeme poskytovat lepší služby se správným know-how v oblasti instalace inteligentních domů s autopilotem!

Co znamená automatizace?

Loxone - plán centralizace

Dnes stále ještě běžné ovládání vypínači, ovladači, časovači pomalu přestává stačit modernímu světu a tak nastupuje nová doba Inteligentních domácností. Představte si, že spojíte celý dům do jednoho centrálního mozku, odkud ho lze ovládat. Jednotlivé části domu o sobě ví a mohou tedy reagovat společně. Toho lze využít a šetřit energii svou i té ze sítě.
Hlavní myšlenkou je však usnadnění denní rutiny, kterou plně přebere autopilot. Když odejdete do práce, tak se dům uspí - utlumí topení, zhasne světla, odpojí nepotřebná zařízení. V době vašeho návratu už je nastavena komfortní teplota a obnoven běžný režim domácnosti. Večer když jdete spát se dům zabezpečí, pozhasíná, zatáhne rolety. Ráno vás může oblíbenou skladbou probudit, pustit do domu slunce. V představách se omezovat nemusíte.

Co lze ovládat?

Chtělo by se říct, že téměř vše, ale na světě je mnoho výrobců a různých technologií. U Loxone je běžné ovládat tyto oblasti:

 1. Loxone - osvětlení Osvětlení, barevné LED
 2. Loxone - teplotaTopení a chlazení
 3. Loxone - stineniŽaluzie, rolety a jiné stínění
 4. Loxone - audioAudio (tzv. multiroom audio)
 5. Loxone - dveřeDveře a vrata
 6. Loxone - alarmBezpečnostní funkce - Alarm, požár, únik vody
 7. Loxone - bazénBazén s filtrací
 8. Loxone - energieSpráva energií, solární panely
 9. Loxone - Elektrické vozyDobíjení elektrovozů

V dnešní době je z těchto oblastí na trhu už hodně (polo)inteligentních systémů. K vytvoření chytré domácnosti od Loxone však stačí i ty obyčejné, levnější. Naopak doporučujeme šetřit a vybrat takové komponenty, které nemají žádné vlastní řízení. Inteligenci už obstará Loxone.

Kolik to stojí?

Částka kterou si musíte připravit při instalaci se odvíjí od počtu prvků, které budete ovládat a velikosti domu. Kalkulace je tak jediná možnost jak určit přesnou cenu.
Pokud ale pořád toužíte po nějakém odhadu, pak praxe ukázala, že je možné automatizovat byt 2+1 plně bezdrátově za cenu od 50tis. Nový dvoupodlažní dům se pohybuje v ceně 150 - 180tis.
Rád s Vámi proberu možnosti a připravím kalkulaci, ať máte co možná nejpřesnější představu. Kontakt najdete na stránce dole.

Aplikace i aktualizace zařízení poskytuje výrobce zdarma a platí se tedy jen čas strávený aktualizací. Lze ji dělat i vzdáleně, nebo se můžeme sejít a probrat aktuální potřeby, které ihned zapracujeme. Pokud ale nebudete mít zájem aktualizovat, pak se nic neděje - váš dům bude bezproblémově fungovat dál. Obecně ale aktualizace opravují chyby a zvyšují bezpečnost, proto se doporučují.

Kde službu nabízíme?

Instalace a konfigurace inteligentní domácnosti lze provést v jednom dni i v průběhu výstavby domu v několika týdnech. Instalace provádíme v celé ČR na základě smluveného plánu stavby či rekonstrukce. Následná správa pak probíhá vzdáleně a jsme tedy většinou k dispozici i bez nutného výjezdu.

Galerie

Fotky pro inspiraci.

Video představení

Podívejte se na prezentační video. Možná je to víc, než text a obrázky.

Kontaktní osoba Loxone

Profilová fotografie Robert Novák

Robert Novák

 1. +420 605 181 491
 2. robert@elektrikarboleslav.cz

Nebo prostřednictvím formuláře.

Top