Loxone - domácí automatizace

Inteligentní dům Loxone

Inteligence vašeho domu od ovládání topení nebo klimatizace přes řízení rolet a žaluzií až po výběr barevných scén osvětlení. Problémem není ani začlenění Alarmu nebo ovládání hudby v celém domě. Zkrátka skoro vše co vás napadne řídit v inteligentním domě umí systém LOXONE ... Samozřejmě i z mobilu a vzdáleně!

Certifikovaný partner

ElektrikářBoleslav.cz - Loxone stříbrný partner

Prošli jsme certifikací společnosti Loxone a pravidelně absolvujeme i recertifikaci. Tak Vám můžeme poskytovat lepší služby se správným know-how v oblasti instalace inteligentních domů s autopilotem!

Co znamená automatizace?

Loxone - plán centralizace

Dnes stále ještě běžné ovládání vypínači, ovladači, časovači pomalu přestává stačit modernímu světu a tak nastupuje nová doba Inteligentních domácností. Představte si, že spojíte celý dům do jednoho centrálního mozku, odkud ho lze ovládat. Jednotlivé části domu o sobě ví a mohou tedy reagovat společně. Toho lze využít a šetřit energii svou i té ze sítě.
Hlavní myšlenkou je však usnadnění denní rutiny, kterou plně přebere autopilot. Když odejdete do práce, tak se dům uspí - utlumí topení, zhasne světla, odpojí nepotřebná zařízení. V době vašeho návratu už je nastavena komfortní teplota a obnoven běžný režim domácnosti. Večer když jdete spát se dům zabezpečí, pozhasíná, zatáhne rolety. Ráno vás může oblíbenou skladbou probudit, pustit do domu slunce. V představách se omezovat nemusíte.

Co lze ovládat?

Chtělo by se říct, že téměř vše, ale na světě je mnoho výrobců a různých technologií. U Loxone je běžné ovládat tyto oblasti:

 1. Loxone - osvětlení Osvětlení, barevné LED
 2. Loxone - teplotaTopení a chlazení
 3. Loxone - stineniŽaluzie, rolety a jiné stínění
 4. Loxone - audioAudio (tzv. multiroom audio)
 5. Loxone - dveřeDveře a vrata
 6. Loxone - alarmBezpečnostní funkce - Alarm, požár, únik vody
 7. Loxone - bazénBazén s filtrací
 8. Loxone - energieSpráva energií, solární panely
 9. Loxone - Elektrické vozyDobíjení elektrovozů

V dnešní době je z těchto oblastí na trhu už hodně (polo)inteligentních systémů. K vytvoření chytré domácnosti od Loxone však stačí i ty obyčejné, levnější. Naopak doporučujeme šetřit a vybrat takové komponenty, které nemají žádné vlastní řízení. Inteligenci už obstará Loxone.
Zkuste se tedy zeptat partnera jak využít Loxone dřív, než kývnete na super mobilní aplikaci k roletě, robotovi nebo třeba závlaze.

Kolik to stojí?

Částka kterou si musíte připravit při instalaci se odvíjí od počtu prvků, které budete ovládat a velikosti domu. Kalkulace je tak jediná možnost jak určit přesnou cenu.
Pokud ale pořád toužíte po nějakém odhadu, pak praxe ukázala, že je možné automatizovat byt 2+1 plně bezdrátově za cenu od 50tis. Nový dvoupodlažní dům se pohybuje v ceně 150 - 180tis.
Rád s Vámi proberu možnosti a připravím kalkulaci, ať máte co možná nejpřesnější představu. Kontakt najdete na stránce dole.

Aplikace i aktualizace zařízení poskytuje výrobce zdarma a platí se tedy jen čas strávený aktualizací. Lze ji dělat i vzdáleně, nebo se můžeme sejít a probrat aktuální potřeby, které ihned zapracujeme. Pokud ale nebudete mít zájem aktualizovat, pak se nic neděje - váš dům bude bezproblémově fungovat dál. Obecně ale aktualizace opravují chyby a zvyšují bezpečnost, proto se doporučují.

Kde službu nabízíme?

Instalace a konfigurace inteligentní domácnosti lze provést v jednom dni při rekonstrukcích nebo při nové výstavbě i v průběhu několika týdnů. Instalace tak můžeme provádět v ČR i zahraničí na základě smluveného plánu stavby či rekonstrukce. Následná správa pak probíhá vzdáleně a jsme tedy většinou k dispozici i bez nutného výjezdu. S ohledem na vztah, který si se zákazníky budujeme však logicky budeme nejlepší volbou pro okolí Mladé Boleslavi, Liberce, Prahy. Někdy je to však spíše volba přístupu než vzdálenosti, když člověk vybírá dodavatele. A my se bude snažit být nápomocní, loajální a vstřícní i ke vzdálenějším "sousedům".

Pomůžete mi, když už Loxone mám?

ANO! Rádi k vám přijedeme a probereme stav vaší instalace i možnosti nápravy, dokončení či rozšíření chytré domácnosti.
Proč to děláme? Inu máme tento systém rádi a o to víc nás netěší, když nějaký zákazník zůstane bez pomoci. Trochu si tím kazíme skvělou reklamu Loxone, ale musíme přiznat, že se setkáváme i s domy, které jejich původní partneři nedotáhli k úplné spokojenosti zákazníka. Vždy by měla být první cestou domluva s instalačním partnerem, ale pokud tudy cesta nevede, tak za pomoci podpory Loxone můžeme instalaci převzít.

Je to nekončící a nákladný proces?

Nikoliv, dům který vám v jednom roce nainstalujeme může sloužit bez dalších zásahů. Aktualizace aplikace jsou zdarma a nepodléhají aktualizacím systému.
Pokud jste fanoušci technologií, pak se jistě nejednou obrátíte na partnera s otázkou: "A co tohle, to umíme?" Rádi pak navrhneme řešení a dům vám obohatíme novinkou. Sám Loxone vydává i blog, kde novinky z vlastní produkce představuje. Občas se tam podívejte.

Galerie

Fotky pro inspiraci.

Video představení

Podívejte se na prohlídku Showroom-u přímo na základně společnosti Loxone, kterou natáčela Lenka z české pobočky Loxone. Možná je to víc, než text a obrázky.

Řešení ovládání a automatizace domácnosti

Podívejte se na aktuální brožuru Loxone s představením řešení pro moderní domácnosti a vzorovými kalkulacemi projektů.

Stáhnout brožuru Loxone


Pokud chcete zůstat v obraze, přihlaste se k novinkám z Loxone.
Zdroj: Loxone

Kontaktní osoba Loxone

Profilová fotografie Robert Novák

Robert Novák

 1. +420 605 181 491
 2. robert@elektrikarboleslav.cz

Nebo prostřednictvím formuláře.

Top