Datové sítě (SKS) a Anténní rozvody (STA)

Nabízíme služby od návrhu rozvodů až po jejich realizaci pro domy, kancelářské i industriální prostory, včetně nákupu komponent od prověřených značek Solarix, Schrack, Ubiquiti, Mikrotik a další... Zvládneme i opravy menších i větších instalací a jednotlivých domácích přípojek.

Datové sítě

Kde se hodí?

Možná si představujete datovou síť jen jako tu podnikovou v kancelářích a halách. Jste ale na omylu - dnes je při stavbě rodinného domu stejná poptávka i na datovou síť. Přeci jen počítač máte dnes v každé místnosti, Wi-Fi potřebujete po celém domě a tomu předchází právě ta příprava datové sítě.
Vedle toho stále platí, že je rozsáhlá síť potřeba spíše v kancelářích nebo ubytovacích prostorách.

K čemu je mít?

Datovou síť berte jako přípravu pro cokoliv dalšího, co budete chtít využívat z dnešních "IT" věcí. V dnešním světě již síťové připojení využívá ledasco.
V domácnosti například lidé zapomínají mít za TV stěnou několik těch to zásuvek - Smart TV, STB, domácí kino, Xbox, Hi-Fi soustava, ... Později to řeší Switch a vznikají problémy s jediným přívodním kabelem. Samozřejmě existuje i velká paleta zařízení s WiFi adaptérem, ale jejich spolehlivost při přenosu je vždy horší, než kabelové připojení. A nakonec WiFi sama o sobě bývá připojené kabelově.
Ve firemních sítích je to naopak velký důraz na připojení každé PC stanice kabelem. Dále je potřeba začlenit servery, datová úložiště, ochranu podnikové sítě Firewally a další nepřeberné variace zařízení. Zde vstupuje do hry i vzdálenost prvků a případné řešení několika centrálních míst ke svodu datové sítě a jejich propojení na větší vzdálenost pomocí optického kabelu.

Kolik to stojí?

Vše je o práci a spotřebované délce kabeláže. Samozřejmě dalším faktorem jsou požadavky na typ kabelu a třeba jeho vzdornost ohni. Tyto otázky bude spíše řešit firemní klientela pro získání certifikátů a zajištění 100% funkce.
Pro novostavby a byty bude potřeba při rozumné kabeláži nanejvýš v řádech stovek metrů. Cena je dána aktuální situací. Zásuvky se pak odvíjí od designu vybraného pro vypínače a zásuvky.
U firemní klientely se může cena vyšplhat v případě vedení v kabelových žlabech - řoštech nebo parapetních žlabech. K tomu se vážou i možné komponenty z programu stejného výrobce žlabů. Také se předpokládá umístění racku v serverovně, případně na dalších centrálních místech.
Rozmanitost je zde taková, že nelze stanovit ani odhadovou cenu a je nutné připravit nabídku.

Kde službu nabízíme?

Datové sítě pro rozsáhlost a návaznost prací nabízíme především v lokalitách severních, středních a východních Čech. Například tyto oblasti: Liberecko, Děčínsko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Kolínsko, Královehradecko nebo Praha.

Anténní rozvody

Kde se hodí?

S anténou je potřeba počítat všude, kde plánujete zabavit sebe nebo zákazníky sledováním nějakého programu. V rodinném domě tak přivedete kabel do obyývacího pokoje i do ložnice nebo dětských pokojů. Ve firmě pak do společenských prostor, zasedacích místností, recepcí nebo vstupních hal.

K čemu je mít?

Nenapadá nás nic jednoduššího, než k tomu aby jste mohli sledovat TV, Satelit nebo nějaké vlastní programy díky sdílenému streamu například v obchodech.
Často je ale tato fáze podceněna a již za provozu domu nebo kanceláře řešíme různými prostředky dotažení těchto rozvodů. Příprava podléhá plánovanému využití a tak je dobré se správně připravit.

Kolik to stojí?

Kabeláž se spotřebovává v metráži a její cena není závratná. Tuto část většinou lze začlenit k Elektroinstalaci během rekonstrukce nebo stavby.

Kde službu nabízíme?

Anténní rozvody instalujeme v okolí Liberecka, Mladoboleslavska, Nymburska nebo v Praze. Větší zakázky lze konzultovat i do vzdálenějších oblastí.

Galerie

Fotky pro inspiraci.

Kontaktní osoba Datové sítě

Profilová fotografie Robert Novák

Robert Novák

  1. +420 605 181 491
  2. robert@elektrikarboleslav.cz

Kontaktní osoba Anténní rozvody

Profilová fotografie Jan Rágulík

Jan Rágulík

  1. +420 774 15 13 11
  2. jan@elektrikarboleslav.cz

Nebo prostřednictvím formuláře.

Top